ارائه دهنده خدمات پانسیون مطالعاتی ، و روانشناسی
امروز :

اصول صحیح مطالعه کنکور

22 اکتبر 2020 315

مطالعه در دوران کنکور با خواندن یک درس برای امتحان تفاوت زیادی دارد. مطالعه در دوران کنکور شامل یک سری از اصول می باشد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

برای مطالعه در دوران کنکور باید ۳ اصل را همیشه رعایت کنیم:

  1. روش های صحیح مطالعه را فرا بگیرید.
  2. یک برنامه ی منظم روزانه و مداوم برای خود طراحی کنید.
  3. از رژیم غذایی و ورزش غافل نشوید.

ما در مقالات قبلی در مورد رژیم غذایی با شما صحبت کردیم. در این مقاله به شما اصول صحیح مطالعه کنکور را یاد می دهیم.

مطالعه در دوران کنکور:

شیوه مطالعه دانش آموز کنکوری با یک دانش آموز عادی بسیار فرق می کند. حتی در برنامه ریزی های روزانه خود نیز فرق دارند. در دو مقاله قبلی روش های برنامه ریزی و نکاتی در مورد رژیم غذایی گفته شد.

اصول صحیح مطالعه کنکور

هم اکنون نکاتی را در مورد مطالعه در دوران کنکور را عنوان می کنیم:

  • حفظ فرمول ها:

این مسئله مهم ترین مسئله بین داوطلبان کنکور می باشد. که راه حل بسیار ساده ای نیز دارد. شما باید یک دفترجه را کنار خود قرار دهید تا بعد از خواندن فرمول، یادگیری کاربرد آن و حل یک مثال، آن را در دفترچه خود بنویسید. در این روش، ۸۰ درصد مواقع فرمول ها را به یاد می آورید.

  • پیش خوانی:

در این روش فرض می کنیم که شما همزمان با مطالعه برای کنکور، در کلاس های مدرسه خود شرکت می کنید. از روز قبل موضوعاتی که قرار است سر کلاس عنوان شود، را بخوانید. مطالب مهم را علامت بزنید و یاد داشت برداری کنید. با این کار مطالب در ذهن شما ماندگار می شود.

  • خلاصه نویسی:

در این روش شما بعد از خواندن یک مطلب نکاتی که از آن درک کرده اید را به صورت خلاصه مینویسید. این کار باعث می شود تا این نکات در ذهن شما ماندگار شوند. یک نکته مثبت دیگر این روش این است که اگر در ادامه این مطلب را فراموش کردید، با مراجعه به این نوشته خود خیلی سریع آن را به یاد می آورید.این روش مانند روش های قبلی آمادگی شما را جهت شرکت در کنکور سراسری بالا می برد.

  • نکات کلیدی:

این روش نیز مانند روش قبلی است . اما بسیار ساده تر خلاصه تر و مفهومی تر. به این صورت که شما نکات کلیدی مطلب را یادداشت می کنید. و با نگاه کردن به این  نکات کل مطلب را به یاد می آورید. البته روش دیگری نیز وجود دارد که کلمات کلیدی و نکات کلیدی مطلبی را با فلش و جهت دادن به یک دیگر ربط می دهید. این کار تاثیر زیادی دارد و باعث می شود تا راحت تر مطالب را به خاطر بسپارید و در جلسه کنکور با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد.

  • شرکت در آزمون های شبیه ساز کنکور:

یکی دیگر از اصول صحیح مطالعه کنکور شرکت  در آزمون های شبیه ساز می باشد.این کار یک روش مطالعه نیست ولی به شما کمک می کند تا مطالبی را که یاد گرفته اید را جمع بندی کنید و به خاطر بسپارید. و همچنین باعث می شود تا تلاشی که برای یادگیری این دروس کرده اید را محک بزنید.

سخن آخر:

در این مقاله ما ۵ روش مطالعه در دوران کنکور را به شما معرفی کردیم. در مقالات قبلی نیز نحوه گرفتن رژیم غذایی و اصول تمرکز مردن را به شما آموختیم. با استفاده از این مقالات می توانید بازده خود را در دوران کنکور افزایش دهید . 

برای آگاهی بیشتر از آخرین اخبار پانسیون مطالعاتی دکتر گازر مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

مطالب مرتبط
پانسیون مطالعاتی دکتر گازر

     پانسیون مطالعاتی دکتر گازر در اصفهان:     نیاز به کتابخانه مطالعاتی کنکور(کتابخانه خصوصی)برای مطالعه  در سال کنکور به  دلایل مختلفی از اهمیت زیادی  برخوردار است.   از جمله دلایل نیاز دانش آموزان به یک پانسیون مطالعاتی کنکور،  عدم مطالعه  بسیاری از دانش آموزان  در این دوران  و  نزدیک دوران عید  می باشد.  پانسیون مطالعاتی […]

تاریخ بروزرسانی :9 / 01 / 2021
چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم

چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم ؟    هر ساله  خیلی از داوطلبان کنکور  سراسری  با آرزوی رتبه برتر شدن  و  اینکه چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم در کنکور مطالعه خود را آغاز میکنند و ناگهان در میانه راه عشق و علاقه خود را از یاد میبرند و سرگرم روزمرگی ها و خوشی های […]

تاریخ بروزرسانی :8 / 12 / 2020
راهکار تندخوانی

راهکارهایی برای رفع کند خوانی: راهکار تندخوانی:تنها به حفظ کردن مطالب نپردازید، سعی کنید مطالعه‌ی مفهومی و تحلیلی داشته باشید. مطالب درسی را از طریق حل مسئله یاد بگیرید (به‌ویژه در درس‌هایی مانند ریاضی و فیزیک). از کلی‌خوانی شروع کنید و به‌تدریج روی جزئیات مطالب کار کنید و تسلط خود را افزایش دهید. محدوده‌ی زمانی […]

تاریخ بروزرسانی :30 / 08 / 2020
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *