ارائه دهنده خدمات پانسیون مطالعاتی ، و روانشناسی
امروز :

چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم

8 دسامبر 2020 1345

چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم

چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم ؟

 

 هر ساله  خیلی از داوطلبان کنکور  سراسری  با آرزوی رتبه برتر شدن  و  اینکه چگونه میتوانم رتبه

برتر کنکور شوم در کنکور مطالعه خود را آغاز میکنند و ناگهان در میانه راه عشق و علاقه خود را از

یاد میبرند و سرگرم روزمرگی ها و خوشی های گذرا میشوند.

کسی که  آرزوی رتبه برتر شدن  را در  سرش دارد باید  توجه داشته  باشد که  برای کسب  چنین

موفقیت بزرگی از خیلی چیزها دل بکند  و تمام افکار خود را معطوف به موفقیت در آزمون کند.

با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان در آزمون سراسری و ظرفیت محدود دانشگاه های برتر برای

پذیرش رشته های خوب، قبولی در این رشته ها و رتبه برتر شدن، شرایط خاص خود را میطلبد که

ما در این مقاله سعی داریم به این نکات و شرایط اشاره کنیم تا با شما در این موفقیت بزرگ یعنی رتبه برتر شدن سهیم باشیم.

 

 اساتید مجرب و کار بلد

 از عواملی که میتواند شما را در راه رتبه برتر شدن یاری کند، داشتن اساتیدی است که به شیوه برگزاری کنکورهای سراسری سال های اخیر آشنا باشند و به داوطلب کمک کند که با دانشی خوب و کارآمد در کنکور سراسری قدم بگذارد.

 

منابع آموزشی

 

مهمترین و اصلی ترین منبعی که برای هر داوطلب کنکور سراسری میتوان نام برد کتاب درسی

است، چرا که مباحثی که از آن ها در کنکور سراسری سوال مطرح میشود همگی در کتاب های

درسی گنجانده شدند و مبحثی خارج از کتاب درسی مورد سوال قرار نمیگیرد.

اما در کنار کتاب های درسی و جزوات اساتید خود داوطلب نیازمند کتاب های کمک آموزشی

مناسبی است که هم بتواند در امر آموزش به داوطلب یاری برساند و هم منبع غنی از تست های

کنکورهای سال های گذشته و تست های تالیفی منطبق بر دشواری کنکور باشد. هستند کتاب

هایی که تست های تالیفی بیش از حد سنگین کار کردند و فقط باعث نا امیدی داوطلب میشوند،

و در مقابل کتاب هایی که با طرح تست های تالیفی بسیار آبکی امید واهی به داوطلب میدهند. بنابراین کتابی مد نظر ماست که تست های استاندارد و طبقه بندی شده داشته باشد.

 

نکته بسیار مهم در باره چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم

 

توصیه ما به داوطلبان کنکوری اینست که برای هر درس فقط و فقط یک یا دو منبع کمک آموزشی با کیفیت و خوب تهیه کنند و چرا که داشتن چند منبع کمک آموزشی تنها داوطلب را سردرگم میکند و مشاهده شده داوطلب بر اثر استرس زیاد برای بررسی کردن کتاب ها از درس خواندن ناامید شده و بطور کلی آن را رها کرده است. پس به جای اینکه چند کتاب را فقط یکبار مطالعه کنید، یک کتاب خوب را چندین بار مورد برری قرار دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

به مقاله باورهای غلط در سال کنکور بروید و باورهای غلط خود را تغییر دهید.

 

ساعت مطالعه بالا

 

اصل ماجرا عزم و اراده خود داوطلب است که بتواند ساعات مطالعاتی زیادی را برای خود در نظر بگیرد، اما داشتن یک ساعت مطالعاتی بالا امری تدریجی است و ناگهان بدست نمی آید بنابراین انتظار نداشته باید یک شب به ۱۳ تا ۱۴ ساعت مطالعه در شبانه روز برسید.

ما بطور کلی برای روزهایی که داوطلب به مدرسه میرود چیزی در حدود ۴ تا ۶ ساعت و روزهای تعطیل چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۳ ساعت مطالعه را خوب در نظر میگیریم، البته که در کنار کمیت ساعت مطالعه خود باید کیفیت مطالعاتی را نیز بالا ببرید. ما انتطار بازدهی مطالعه بیش از ۹۰ درصد را از داوطلبان پر تلاش و راسخ خود داریم.

 مهارت تست زنی صحیح تا بتوانیم چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم 

 

 از ابزارهای که برای آموزش و تسلط هرچه بیشتر داوطلبان در کنکور سراسری وجود دارد مهارت تست زنی است. برخلاف عده زیادی از افراد که تست را تنها ابزاری برای سنجش افراد میدانند اما تست در کنار سنجش میتواند ابزاری بسیار مفید برای آموزش داوطلبان باشد.

طبیعی است دروسی مثل ریاضی و فیزیک تنها با خواندن متن جزوه و یادگیری فرمول ها و نکات آن نمیتوان به موفقیت رسید، بلکه باید قلم در دست بگیرید و به زدن تست هایی در حجم زیاد بپردازید تا با تمام تیپ تست هایی که امکان طرح شدن آنها از سوی طراحان کنکور سراسری میرود را بررسی کرده باشید.

 

شرکت در آزمون آزمایشی

 داوطلبان در طول سال با برنامه مطالعاتی مدرسه و مشاور خود شروع به مطالعه میکنند ولی ما نیازمند ابزاری هستیم تا بتوانیم به وسیله آن هم آموخته های داوطلب را مورد سنجش قرار دهیم و هم حس رقابت را در او تقویت کنیم.

حتما تمام داوطلبان را که آرزوی رتبه برتر شدن در سر میپرورانند به این امر توصیه میکنیم که در آزمون آزمایشی با کیفیتی ثبت نام کنند، آزمونی که هم دارای سوالاتی به سبک کنکور سراسری سال های گذشته باشد و هم کارنامه آن از تمامی جهات داوطلب را مورد آنالیز قرار دهد.

 تحلیل آزمون

آزمون بدون تحلیل مانند آزمایش خون بدون جواب میماند. با تحلیل آزمون و بررسی نتایج آن و مقایسه با ساعات مطالعاتی که برای هر درس صرف شده است داوطلب به نقاط ضعف و قوت خود پی میبرد و در پی راهی برای رفع آن میگردد. با تحلیل آزمون است که داوطلب از بی دقتی هایی که در سر جلسه آزمون دچار شده است آگاه میشود.

مشاور حرفه ای

 مشاور حرفه ای و خوب شخصی است که به داوطلب نحوه مطالعه هر درس را آموزش میدهد و یک برنامه مطالعاتی جامع را در اختیار داوطلب قرار میدهد، برنامه ای که هم کوتاه مدت باشد و هم بلند مدت، مشخص کند که در هر فصل چه مباحثی تمام میشود و روزهای مرور دروس در آن گنجانده شده باشد و برای جمع بندی توجه ویژه ای داشته باشد.

برنامه ای که شخصی باشد و بر اساس توانایی های شخصی هر فرد، پس مطمئن باشید با یک

مشاور خوب که بتوانید به او اعتماد کنید     تمامی کلیدهای مشکلات خود را خواهید داشت.

سخن آخر

مطالب جمع آوری شده در این مقاله (چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم )به شما در رسیدن به هدفتان کمک خواهد کرد ولی اگر به کمک بیشتری نیاز دارید پانسیون مطالعاتی دکتر گازر در اصفهان جهت تعیین وقت مشاوره درخصوص تحصیل و کنکور، مشاور نوجوانان و رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

و آخرین اخبار ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

برچسب ها :    آزمون وکالت ادرس سالن مطالعه اصفهان اصول صحیح مطالعه در اصفهان اصول مطالعه صحیح در کنکور با چه رتبه ای چه رشته ای باورهای غلط در سال کنکور برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور تجربی بهترین پانسیون مطالعاتی در شهر اصفهان پانسیون اصفهان پانسیون مطالعاتی پسرانه در اصفهان پانسیون مطالعاتی دخترانه اصفهان پانسیون مطالعاتی در اصفهان پانسیون مطالعاتی رتبه برترها اصفهان پانسیون مطالعاتی شبانه روزی پانسیون مطالعاتی نوروز اصفهان پانسیون نوروزی پسرانه اصفهان پانسیون نوروزی دخترانه اصفهان پایگاه های مطالعاتی نوروزی اصفهان تاریخچه کنکور تخمین رتبه تخمین رتبه 100 کنکور تعویق کنکور چگونه در سه ماه رتبه برتر شویم چگونه در مدت کم رتبه برتر شویم چگونه درصد خود را محاسبه کنیم چگونه رتبه زیر 1000 شویم چگونه میتوانم رتبه برتر کنکور شوم حذف کنکور راز رتبه برترها راز رتبه شدن در کنکور چیست راهکار رتبه برتر شدن رتبه برتر رتبه برتر شدن رتبه برتر های 1400 رتبه برتر های 99 رتبه برترهای اصفهان روانشناس کنکوری اصفهان سالن مطالعه آزمون وکالت سالن مطالعه اصفهان سالن مطالعه خصوصی اصفهان سالن مطالعه شهرداری اصفهان سالن مطالعه میرداماد اصفهان کتابخانه vip اصفهان کتابخانه های خصوصی اصفهان کتابخانه و سالن مطالعه کنکور کنکور اصفهان کنکور1401 کنکور1402 لیست پانسیون پسرانه اصفهان لیست پانسیون دخترانه اصفهان لیست کتابخانه های اصفهان مشاوره کنکور اصفهان مهارت تست زنی صحیح موفقیت در آزمون موفقیت در کنکور نحوه محاسبه رتبه کنکور
مطالب مرتبط
پانسیون مطالعاتی دکتر گازر دراصفهان

 چرا پانسیون مطالعاتی دکتر گازر دراصفهان؟ مزایای پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیه؟   -فرق پانسیون مطالعاتی دکتر گازر دراصفهان با خانه و کتابخانه عمومی: قبل اینکه تفاوت را در نوشته بگم بهتون بریم فیلم پانسیون را ببینیم.(تورگردی دارم براتون)     اینجا نمیتونید با بغل دستی خودحرف بزنید. اینجا هرکسی برای خود میزتحریر وصندلی و […]

تاریخ بروزرسانی :30 / 01 / 2021
پانسیون آنلاین اختصاصی دکتر گازر

  قبل از خوندن این مطالب بیا ببرمت تورگردی در یک جایی از شهرمون بیا..  کلیک کن           https://www.aparat.com/v/GhaUQ   پانسیون آنلاین و حضوری اختصاصی دکتر گازر   پانسیون آنلاین اختصاصی دکترگازر میتوانن به صورت حضوری و آنلاین تلفیقی از فضای ما استفاده نمایند. پانسیون مطالعاتی آنلاین دکتر گازر در سین زمانی […]

تاریخ بروزرسانی :9 / 01 / 2021
پانسیون مطالعاتی دکتر گازر

     پانسیون مطالعاتی دکتر گازر در اصفهان:     نیاز به کتابخانه مطالعاتی کنکور(کتابخانه خصوصی)برای مطالعه  در سال کنکور به  دلایل مختلفی از اهمیت زیادی  برخوردار است.   از جمله دلایل نیاز دانش آموزان به یک پانسیون مطالعاتی کنکور،  عدم مطالعه  بسیاری از دانش آموزان  در این دوران  و  نزدیک دوران عید  می باشد.  پانسیون مطالعاتی […]

تاریخ بروزرسانی :9 / 01 / 2021
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *