ارائه دهنده خدمات پانسیون مطالعاتی ، و روانشناسی
امروز :

مشاوره نوجوانان در اصفهان

7 نوامبر 2020 1415

مشاوره نوجوانان در اصفهان

مشاوره نوجوانان در اصفهان:

مشکلات والد با فرزند نوجوانش:

روانشناسی نوجوان به والدین کمک می کند تا مشکلات و تغییرات دوره نوجوانی را بشناسند و بدانند که با این تغییرات چگونه برخورد کنند. به طور کلی روانشناسی نوجوان این امکان را برای والدین فراهم می‌کند تا سبک فرزند پروری و شیوه های ارتباطی را در برخورد با نوجوان خود به کار بگیرند. کمک گرفتن از روانشناسی نوجوان در حل بحرانهای دوره نوجوانی بسیار پر اهمیت و راه گشاست. ما در مجموعه دکتر گازر این بستر را برای شما فراهم کردیم تا هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری با شما و نوجوانتان جلسه ای را برگزار کنیم و مشکلات فرزندتان را نیز کاهش دهیم.

برای ارتباط و تربیت سالم والدین الزاما نیاز به آموزش دارند

برای کارگاه های ارتباط سالم والد ورزند کلیک کنید.

 

خانم دکتر آذین گازر در اصفهان تمرکز خود را روی نوجوانان با مشکلات( استرس امتحان -استرس و اضطراب آزمون کنکور-افسردگی-

کند بودن در درس-خراب کردن آزمون های آموزشی-افزایش تمرکز-کاهش حواسپرتی-افزایش حافظه-وسواس مطالعاتی-شکست عشقی-و ..)

با یک استراتژی عالی برای کنکوری ها در خدمت شماست

 

مشکلات نوجوان با والدینش :

روانشناسی نوجوان به فرزندان کمک می کند تا مشکلات و فاصله نسل و سنی با والد را بشناسند و آگاهانه بدانند که با والدین چگونه برخورد مناسب کنند. کمک گرفتن از روانشناسی نوجوان در حل بحرانهای دوره نوجوانی بسیار پر اهمیت و راه گشاست

   دکتر گازر به شما نوجوانان میگوید:

در کنارتان و پا به پایتان هستم تا در مشکلات شما سهیم باشم و با همراهی هم به حا و آموزش بهتر آن ها بپردازیم

با توجه به تجربه بسیار بالا با نوجوان های کنکوری به صورت تخصصی جلساتی در این باره برای نوجواناند در نظر گرفته شده

 

ما در ابتدای مقاله به بررسی بحران نوجوانی می پردازیم،و سپس نکاتی را در این مورد به والدین گوشزد می کنیم. در آخر نیز برای رزرو نوبت برای مشاوره نوجوانان در اصفهان شما را راهنمایی می کنیم.

 

بحران نوجوانی:

به دلیل حساسیت‌های دوران نوجوانی بسیار حیاتی بنظر می‌رسد. نوجوانی دورانی است که با تغییرات و چالش‌های بسیار زیادی همراه است و نیازمند دقت و توجه بسیار ویژه است چرا که این دوران نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت فرد دارد.  البته لازم به ذکر است که مشکلات دختران و پسران نوجوان در این دوره با یک دیگر متفاوت است . معمولا دختر ها فشار کم تری در این دوران تحمل می کنند. از این رو والدین باید رفتار خود را کنترل کرده و کمی بیش تر از قبل صبور باشند.

 

نکاتی که والدین باید در دوران نوجوانی رعایت کنند:

  • فرزند نوجوان خود را کنترل کنید

این تیتر به این معنی نیست که همه ی روز او را زیر نظر بگیرید . ولی فرزند شما با گذراندن دوران کودکی و ورود به نوجوانی میل زیادی به تنهایی دارد ، ولی والدین باید از این کار جلو گیری کنند. رها کردن نوجوان به حال خود بزرگترین اشتباه یک پدر و مادر می باشد. چرا که این کار باعث می شود تا نوجوان در معرض افسردگی ، اعتیاد به فضای مجازی و اعتماد کردن به هر شخص غریبه قرار بگیرد.

 

  • نیاز های جنسی نوجوان را نادیده نگیرید

در این دوران والدین باید با فرزندان خود در خصوص نیاز های جنسی فرزندانشان با آن ها صحبت کنند. دلیل این کار آگاهی فرزندان و خودشناسی آن ها می باشد.والدین این نکته را فراموش نکنند که هر کدام از آن ها ( پدر و مادر ) باید با فرزند هم جنس خود در این باره سخن بگویند و آن ها را آگاه سازند.توصیه ما به والدین این است که در دوران نوجوانی وقت بیشتری را با فرزند خود بگذرانید. و اگر حس می کنید که از هم فاصله گرفتید با واحد پشتیبانی مجموعه دکتر گازر تماس بگیرید و وقت مشاوره تایین کنید تا شما با کمک روانشناس مجموعه این فاصله را کم کرده و فرزند نوجوان خود را به آغوش خانواده بازگردانید.

  • تفاوت میان دختران نوجوان و پسران نوجوان:

والدین باید به این موضوع توجه داشته باشند که میان رفتار هایشان با پسر و دختر خود تفاوت وجود دارد. حتما می پرسید علت این تفاوت چیست؟ در جواب شما باید بگوییم که  هر جنسیت نقش متفاوتی را در زندگی و جامعه خود ایفا می کنند. در این مرحله از این دوران مهم یعنی نوجوانی فرزند شما با توجه جنبه های مختلف وجودی خودش دست به هویت سازی میزند.

مشاوره نوجوانان در اصفهان

  • نوجون مطیع نیست

در این دوران فرزند شما مخالفت های خود را بروز می دهد.  دوران نوجوانی اگر نوجوان ساکت باشد باید به رفتار های او شک کرد. و مطیع بودن در دوران نوجوانی ناشی از درگیر بودن فرزند شما با مشکلات نوجوانی می باشد.

 

سخن آخر:

در این مقاله به شما نکاتی را آموزش دادیم.با این نکات می توانید فرزند خود را تا حدودی کنترل کنید.اگر به کمک بیشتری نیاز داشتید با پشتیبانی تماس بگیرید. .تا بسته به نیاز شما جلسه را حضوری یا غیر حضوری برگزار کنیم.

برای مقالات بیشتر و آگاهی از آخرین اخبار مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اگر کنکوری هستید میتونید در پانسیون مطالعاتی تخصصی ما در اصفهان با امکانات ویژه ثبت نام کنید.

 

سالن مطالعه برای کنکور 1401-1402در اصفهان

سالن مطالعه برای کنکور ۱۴۰۱-۱۴۰۲ کلیک کن

 

مطالب مرتبط
تست شخصیت شناسی mbti

تست شخصیت شناسی مایرز بریگز   تست شخصیت شناسی آنلاین: مطمئنا تا به حال شنیده اید که افراد در بازار کار در مورد تست شخصیت شناسی بریگز صحبت می کنند و از آن به عنوان تست محبوب در روند خودشناسی نام بین می‌برند ایزابل بریگز مایرز و مادرش کاترین بریگز در سال ۱۹۶۰ یکیار محبوب […]

تاریخ بروزرسانی :9 / 02 / 2021
پانسیون مطالعاتی دکتر گازر دراصفهان

 چرا پانسیون مطالعاتی دکتر گازر دراصفهان؟ مزایای پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیه؟   -فرق پانسیون مطالعاتی دکتر گازر دراصفهان با خانه و کتابخانه عمومی: قبل اینکه تفاوت را در نوشته بگم بهتون بریم فیلم پانسیون را ببینیم.(تورگردی دارم براتون)     اینجا نمیتونید با بغل دستی خودحرف بزنید. اینجا هرکسی برای خود میزتحریر وصندلی و […]

تاریخ بروزرسانی :30 / 01 / 2021
پانسیون مطالعاتی دکتر گازر

     پانسیون مطالعاتی دکتر گازر در اصفهان:     نیاز به کتابخانه مطالعاتی کنکور(کتابخانه خصوصی)برای مطالعه  در سال کنکور به  دلایل مختلفی از اهمیت زیادی  برخوردار است.   از جمله دلایل نیاز دانش آموزان به یک پانسیون مطالعاتی کنکور،  عدم مطالعه  بسیاری از دانش آموزان  در این دوران  و  نزدیک دوران عید  می باشد.  پانسیون مطالعاتی […]

تاریخ بروزرسانی :9 / 01 / 2021
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *