ارائه دهنده خدمات پانسیون مطالعاتی ، و روانشناسی
امروز :

انواع تست های روانشناختی آنلاین

 تست های روانشناختی

 

 

انواع تست های روانشناختی آنلاین

روانشناسان برای داشتن تشخیص صحیح و انتخاب روش درمانی موثر از انواع تست های روانشناسی و روانسنجی استفاده میکنند این تست ها به کمک روانسجی انجام شده و دکتر روانشناس به تحلیل و تفسیر آن ها می پردازد. از تست های روانشناختی برای بسیاری از مسائل مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین آن ها می توان به تست های شخصیت شناسی،تست های روانشناسی کودک و تست های ارزیابی کودکان ، تست های روانشناسی ازدواج، تست های شغلی و اجتماعی ، تست هوش و تست مشکلات رفتاری و… اشاره کرد.

 

 

 

 • تست ازدواج

افرادی که برای مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می کنند در مرکز تست ازدواج با انجام دادن برخی از تست ها می توانند نسبت به تیپ های شخصیتی یکدیگر شناخت پیدا کنند و همچنین بسیاری از مسائل نظیر میزان شباهت ها و تفاوت ها و به عبارت کلی تر میزان همسان بودن با یکدیگر آگاهی یابند.همچنین بسیاری از مشکلات رفتاری که ممکن است به رابطه آن ها آسیب وارد کند شناسایی شده و درمان لازم برای آن ها معرفی می شود.

 

 • تست روانشناسی بزرگسالان و انواع تست های روانشناختی آنلاین

تست های روانشناسی بزرگسالان بسیار متنوع می باشد اما برخی از آن ها بسیار پرکاربرد و مفید در تشخیص اختلال های روانی ،مشکلات رفتاری، شخصیت و همانطور که گفته شد در تصمیم ازدواج و یا شغل و تحصیلات مفید می باشد.

 

 • پرسشنامه شخصیگی چندوجهی مینه سوتاMMPI

از مشهورترین و پرکاربردترین تست ها در جهت تشخیص اختلال های روانی میباشد. که با استفاده از آن می توان به تشخیص اختلال هایی نظیراسکیزوفرنی ، اضطراب، افسردگی، سوء ظن شدید،حمله عصبی،انحراف روانی اجتماعی، ضعف روحی و خستگی روانی،شیدایی و…پرداخت.بعداز انجام و تفسیر آن وجود هرگونه اختلال مشخص میشود و روان درمانی و دارو درمانی مناسب برای آن آغاز می شود.

 

 • تست نئوNEO

آزمون نئو به عنوان تست های شخصیت معرفی شده است که با کمک آن می توان میزان برون گرایی و درون گرایی، وظیفه شناسی،روان رنجوری یا نوروتیک بودن که شامل اضطراب،استرس،افسردگی، حساس بودن و آسیب پذیری و… می باشد را نشان می دهد.

 

 

 

 • تست هوش هیجانی

انسان ها علاوه بر IQ هوش هیجانی را نیز دارا می باشند که با استفاده از آن می توان نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و در جهت تقویت نقاط ضعف و رسیدن به درجه بهبودی کمک می شود. تستEQمواردی نظیر همدلی،انعطاف پذیری،میزان سازگاری،شادمانی،خوش بینی،واقع گرایی،میزان مسئولیت پذیری ، روابط بین فردی، خودآگاهی و بسیاری از موارد دیگر را مشخص می کند آگاهی از میزان هوش هیجانی و تقویت آن می تواند به شکل موثری در رشد فرد نقش داشته باشد.

 

 • تست کودکان

والدین ممکن است با دیدن برخی از مشکلات در کودکان خود احساس نگرانی کنند و یا از طرف مدرسه و معلمان به روانشناس کودک ارجاع داده شوند. دکتر روانشناس کودک با استفاده از مصاحبه با والدین ، بازی درمانی و انواع تست های روانشناسی کودکان مشکلات رفتاری کودک را تسخیص داده و  بهترین درمان را برای آن ها ارائه دهد.

 

 • آزمون اندریافت موضوع یا تست شخصیت شناسی کودکانCAT

این آزمون ها برای کودکان ۳تا۱۰سال ارائه شده است و از یک سری کارت هایی که دارای عکس های حیوانات که در موقعیت های انسانی نمایانده شده است.تصویرها طوری طراحی شده است که بتواند تخیلات کودکان در رابطه با غذا خوردن ،پرخاشگری،رابطه والدین،رابطه با خواهران و برادران و همچنین شناخت گرایش ها، رقابت ها و ترس های کودکان را نشان می دهد.

 

این تست دارای سوال های ساده ای می باشد که توسط والدین کودک پرشده و براساس آن می توان اختلال های بسیاری نظیر بیش فعالی،ترس مرضی ،افسردگی،شب ادراری،تیک و بسیاری از مشکلات رفتاری دیگر را مشخص کرد و براساس آن درمان مناسب برای کودکان انتخاب می شود.

 

 • تست MBTI

تست شخصیت شناسی مایرز بریگز

تستMBTIیک آزمون شخصیت شناسی است که براساس نظریه ی یونگ، توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز طراحی شده است. برای سنجش و اندازه گیری تیپ های شخصیتی، تستMBTIطراحی شده.یکی از معتبرترین و کاربردی ترین تست های شخصیت شناسی ست.

 

۴معیار اصلی تست شخصیتMBTI

 1. برون گرایی و درون گرایی
 2. حسی یا شهودی
 3. منطقی یا احساسی
 4. قضاوت گر یا ادراکی

 

 

 

 

 • تست هوش هیجانیEQبار ان

تست هوش هیجانی بار ان که با نام تستEQهم شناخته می شود، برای سنجش هوش عاطفی و هوش ارتباطی در افراد است. تست هوش هیجانی بار ان قابلیت سنجش هوش عاطفی و هوش احساسی را دارد. تست هوش هیجانی نوعی هوش را در افراد مورد سنجش قرار میدهد که برای موفقیت شغلی و زندگی بسیار مفید است.

 

نمونه پرسشنامه تست هوش هیجانیEQ
 • حتی موقعی که تمام تلاش خود را به کار می گیرم، بازهم برای کارهایی که انجام نشده است خود را مقصر می دانم.

همیشه            اغلب اوقات           گاهی اوقات         به ندرت            هیچوقت

 

 • می دانم که هرکس مشکلاتی دارد ولی مشکلات من آنقدر زیاد است که نمیتوانم از خودم راضی باشم.

همیشه             اغلب اوقات            گاهی اوقات         به ندرت           هیچوقت

 

 • از شیوه لباس پوشیدن و رفتار خودم خجالت زده هستن.

همیشه            اغلب اوقات          گاهی اوقات            به ندرت           هیچوقت

 

 ——————————– انواع تست های روانشناختی آنلاین

 

 • تست هوش چندگانه گاردنر

در تست هوش چندگانه گاردنر انواع مختلفی از هوش افراد مورد سنجش قرار می گیرد. تست هوش چندگانه گاردنر توانایی های ذهنی فرد را در هشت رده تقسیم بندی میکند و در گزارش مشخص می شودفرد در هرکدام از هوش ها چقدر توانایی دارد . سنجش افراد به وسیله تست هوش چدگانه اولین بار توسط هوارد گاردنر مطرح شد.

 

نمونه پرسشنامه تست هوش چندگانه گاردنر
 • به کتاب و کتابخانی علاقه دارم
 1. به هیچ وجه شبیه من نیست
 2. اندکی شبیه
 3. در حد متوسط شبیه
 4. تا حد زیادی شبیه
 5. کاملا شبیه

 

 • وقتی چشمانم را می بندم می توانم تصاویر واضحی را ببینم.
 1. به هیچ وجه شبیه من نیست
 2. اندکی شبیه
 3. در حد متوسط شبیه
 4. تاد زیادی شبیه
 5. کاملا شبیه

 

 • خیلی مشکل است که برای مدت طولانی آرام در جایی بنشینم
 1. به هیچ وجه شبیه من نیست
 2. اندکی شبیه
 3. در حد متوسط شبیه
 4. تا حد زیادی شبیه
 5. کاملا شبیه

 

 

تست شخصیت شناسی نئو با نام تست شخصیت Big Fiveیا پنج عامل بزرگ شخصیت شناخته می شود. تست نئو یکی از معتبرترین تست های روانشناسی در دنیا است.تحلیل تست نئو اطلاعات زیادی را از شخصیت افراد در اختیار قرار میدهد. این تست قادر است از موارد روانشناختی مانند افسردگی تا مواردی مانند شایستگی و نظم و ترتیب را نشان دهد.

 

 

نمونه  پرسشنامه تست نئو

 • من آدم نگرانی هستم.

کاملا موافق۵         موافق۴          بی تفاوت۳           مخالف۲           کاملا مخالف۱

 

 • من دوست دارم همیشه آدم های زیادی دور و برم باشند.

کاملا موافق۵        موافق۴         بی تفاوت۳           مخالف۲          کاملا مخالف۱

 

 • من دوست ندارم وقتم را با خیالبافی هدر بدهم.

کاملا موافق۵      موافق۴            بی تفاوت۳           مخالف۲          کاملا مخالف۱