ارائه دهنده خدمات پانسیون مطالعاتی ، و روانشناسی
امروز : پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱

موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی

17 فوریه 2021 1151

روش های موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی:

موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی چیست؟

در عصر جدید مشاغل دیگر ارثی نیستند بلکه پیشرفت سریع دانش و تکنولوژی موجب کثرت مشاغل، تقسیم کار فراوان و جلب استعدادهای مختلف شده است.

امروزه برای انجام اکثر کارها، نیاز به تحصیل دانش و کسب مهارت می‌باشد. از این رو توجه به رابطه تحصیل و شغل اهمیت دارد.

موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی

موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی

از آنجا که تحصیلات دبیرستانی و بالاتر زیرساز اشتغال آتی دانش آموزان و دانشجویان هم خواهند بود، لذا باید برمبنای گزینش های شغلی آینده برنامه ریزی و انتخاب شوند. استعدادشغلی و تحصیلی برای انتخاب راه درست ابتدا باید در مورد آمادگی هایی که ممکن است از نظر فردی و حرفه ای ارزشمندباشند اندیشید و سپس برنامه ریزی و تصمیم گیری کرد.

موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی کمک میکند به فرد کمک میکند تابراساس شناخت استعدادها،محدودیت ها و نیز امکانات شغلی جامعه بتواند شغل مناسبی را پیدا کند.

 

انتخاب شغل و مشاوره شغلی و کاری

انتخاب شغل یک کار مهم است ، اما ممکن است کار دشواری هم باشد. شاید تصمیم گیری در مورد مناسب ترین نوع شغل آسان نباشد و از آنجا که مشاوره شغلی به افراد کمک می کند تا مهارت ها ، نیازها و خواسته های خود را ارزیابی کنند تا شغلی را پیدا کنند که برای آنها موثر باشد ، این نوع مشاوره در نظر گرفته می شود.

قبل از تصمیم گیری در مورد شغل دائمی ، یک گام مهم برداشته شود. تحقیق در مورد طیف گسترده ای از مشاغل بالقوه ممکن است بسیار زیاد باشد و اطلاعات مربوط به مجموعه مهارت ها و آموزش مورد نیاز برای یک موقعیت خاص ممکن است متناقض و یا یافتن آن دشوار باشد. یک مشاور شغلی غالباً می تواند اطلاعات ارزشمندی را در این زمینه ها و سایر موارد ارائه دهد.

مشاوره شغلی و کاری در کلینیک روانشناسی رویا با مشاوران و روانشناسان حرفه ای انجام میشود.

برخی از سؤالات زیر ممکن است برای کم کردن تمرکز شخص هنگام در نظر گرفتن تغییر شغلی مفید باشد

 

سوالاتی که هرفرد درابتدا برای یک شغل موفق باید ازخودش بپرسد:

 •     از انجام کار من چه لذت می برم؟
 •     چه نوع فعالیت هایی برای من سرگرم کننده و برآورده است؟
 •     من چه خوبی دارم؟
 •     مجموعه مهارت من چیست؟
 •     چه مدرک تحصیلی دارم ، مثل مدرک یا تجربه؟
 •     برای اینکه احساس رضایت کنم ، چقدر پول نیاز دارم که کسب کنم؟
 •     چه مشاغل موجود در مکان (های) من می خواهم زندگی کنم؟
 •     آیا می خواهم مسافرت کنم؟
 •     ارزشهای من چیست؟
 •     آیا برای من مهم است که به دیگران خدمت کنم؟
 •     آیا به دنبال کار سخت چالش برانگیز هستم یا چیزی نسبتاً آسان؟
 •     آیا من مایل هستم آنچه دیگران را بدون سؤال به من می گویم انجام دهم یا ترجیح می دهم بیشتر تصمیمات را به تنهایی بگیرم؟

مشاوره شغلی و تحصیلی چگونه انجام میشود

مشاوران شغلی ممکن است در یک تمرین خصوصی یا حتی در کالج یا دانشگاه کار کنند. موقعیتهای موجود براساس منطقه ، ایالت و کشور متفاوت است. برخی را می توان به عنوان مددکاران اجتماعی ، مربیان زندگی ، درمانگران ، کارمندان استخدام شرکتی ، معلمان و بسیاری از مشاغل دیگر پیدا کرد که درک صحیح از روانشناسی مفید یا لازم باشد.

یک مشاور شغلی در یک مدرسه با دانش آموزان همکاری می کند تا به آنها کمک کند تا تحقیق کنند که شغل آنها برای آنها بهترین است ، ضمن اینکه فشارهای همسالان و خانوادگی آنها را نیز در نظر می گیرد. مشاوران شغلی برای ترغیب آنها به دنبال مشاغل متناسب با مهارتها و خواسته هایشان ، با تفکر در مورد درآمد پولی و سطح رضایتمندی از حوزه انتخاب شده ، با دانشجویان همکاری خواهند کرد.

مشاوران شغلی که از برنامه های کاربردی شغلی این حوزه بهره مند می شوند ، غالباً اشتغال را در محل استقرار ، استخدام شرکت ها و سرپرستی حرفه ای انتخاب می کنند و کارمندان خود را برای مشتری خود پیدا می کنند که متناسب با نیروی کار آنها باشد.

این همان کارهایی است که در غیر این صورت ، به سادگی وارونه انجام می داد. آنها به جای پیدا کردن مشاغل مربوط به مشتری که با مهارت هایشان مطابقت داشته باشد ، کارکنان را پیدا می کنند تا براساس مهارت متقاضیان ، با نیاز مشتری خود مطابقت داشته باشند.

 

انتخاب بهترین کار متناسب با روحیه:

 

موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی

موفقیت با مشاوره شغلی و تحصیلی

یک کسب و کار بقش اعظمی از زندگی ما را تشکیل میدهد و یک کسب و کار میتواند بسیار در زندگی ما تاثیر گذار باشد و باعث آرامش روانی و یا رضایت ما شود بنابراین مشاوره بیار مهم است و نباید اصلا نادیده گرفته شود در حوزه ای بهترین مشاوره شغلی میتوانید به کلینیک روانشناسی رویا مراجعه نمایید.

مشاوره شغلی و تحصیلی

 مشاوره شغلی و تحصیلی

مشاوره شغلی و تحصیلی

مشاوره شغلی و تحصیلی در کنار یکدیگر میتوانند مسیر های موفقیت را برای افراد باز کند و این امکان را به افراد بدهد تا با دید بازتر و با استفاده از راهکارهای دقیق و اساسی بتوانند از مشاوره به نحو احسنت استفاده کنند تا تصمیمی درست بگیرند تا در آینده با پشیمانی و شکست مواجه نشوند.

سخن آخر:

ما در بالا نکاتی را برای شما عنوان کردیم. امیدواریم حداکثر استفاده را برده باشید. مشاورین ما در مجموعه دکتر گازر با برگزاری چند جلسه به شما کمک می کنند تا برای مشاوره شغلی وتحصیلی آماده شوید. علاوه بر مشاوره و برنامه ریزی ما به شما منابع را هم معرفی می کنیم. جهت رزرو نوبت مشاوره و برنامه ریزی با پشتیبانی سایت تماس بگیرید. جهت آگاهی از آخرین اخبار  و موفقیت در شغل و تحصیلات به صفحه اینستاگرام مابرید و ما را دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط
مشاوره شغلی و تحصیلی

  انتخاب شغل به عوامل بسیار وسیع و گسترده بستگی دارد که از بین آن ها می توان سه مرحله زیر را نام برد :   مشاوره شغلی و تحصیلی: ۱) شناسایی کامل توانایی ها،استعدادها،رغبت ها و نیز محدودیت های فرد ۲) شناسایی مشاغل متعدد و آگاهی از عواملی که به موفقیت و رضایت شغلی […]

تاریخ بروزرسانی :13 / 05 / 2021
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *